Spolu na Jedlú zmenu

V šk. roku 2016/17 prebieha na 53 vybraných školách zapojených do programu Zelená škola medzinárodný projekt Jedlá Zmena. Po pilotnom ročníku, ktorý prebiehal minulý rok sa do projektu tento raz intenzívne zahryzlo viac ako 53 pedagógov a 100 žiakov.

 

 

 

 

 

 

Zapojené školy sa pozrú na zúbok svojej školskej jedálni, ale účastníci nazrú aj do svojich vlastných chladničiek. Na potraviny sa tento raz však budú pozerať z hľadiska ich vplyvu na životné prostredie, etiku a ekonomiku. Ako si s projektom poradiť sa dozvedeli na prvom tréningu "Ako na Jedlú zmenu".

Tam zistili, čo sa skrýva pod pojmom 3E, ako téma potravín súvisí s témou doprava a ovzdušie ale aj aký vplyv má na životné prostredie chlieb zo supermarketu.

Nazrieť do týchto tréningov môžete aspoň vďaka fotografiám.

Pre viac informácií kontaktujte koordinátorku Dorotu Martincovú na martincova@zivica.sk alebo 0915 851 972.

Projekt je financovaný európskou komisiou.

PrílohaVeľkosť
Image icon dsc00059.jpg4.45 MB