Jedlá zmena: na školách sa varilo globálne

S kurzom Globálne varenie sme navštívili všetky pilotné školy v projekte Jedlá zmena. Kurz odborne  viedol kuchár Tomáš Nagy, člen expertnej skupiny Jedlej zmeny, ktorý sa podelil so svojimi vedomosťami.

Spolu so žiakmi, pani učiteľkami, vedúcimi jedálne, pani kuchárkami a s rodičmi sme sa pozreli na to, čo je to jedlá zmena, čo všetko sa skrýva za potravinami a hľadali sme možnosti, čo môžeme zmeniť na našich školách.

Čo sme varili?

Počas kurzu sme sa zamerali na základné suroviny použité na vajíčkovú pomazánku (soľ, pečivo, maslo a vajíčko). Zisťovali sme krajinu pôvodu, následne odhaľovali počet kilometrov, ktoré precestovali jednotlivé ingrediencie, koľko odpadu z obalov nám vzniklo, aké boli pridané zložky, aká je cena surovín.

Aj samotná ochutnávka pomazánok bola netradičná. Okrem chute sme hodnotili aj vzhľad pomazánky, pečiva, farbu masla a zapojili sme aj naše čuchové bunky.

V diskusii o jednotlivých surovinách sme odhaľovali prečo sa do pečiva pridáva E920, čo všetko sa skrýva za čerstvo dopečenou bagetou z polotovaru, v akých rôznych podmienkach žijú sliepky, ako vplýva pestovanie palmového oleja nielen na životné prostredie, ale aj na naše zdravie a prečo sa pridáva aj do masla.

Čo povedali účastníci kurzu po jeho skončení?

  • „Začnem hľadať lokálnych predajcov potravín.“
  • „Viac sa budem zaujímať o etickú stránku stravy, budem viac jesť potraviny z vlastnej záhradky.“
  • „Budem čítať zloženie výrobkov a budem sledovať čo nakupujem.“
  • „Budem sa snažiť kupovať lepšie potraviny (radšej menej , ale kvalitnejšie).“
  • „Cítim sa motivovaný a pri nákupe budem pozerať  na viacero informácií.“

 

Ďakujeme všetkým účastníkom za ich záujem, otázky v diskusii a pani koordinátorkam Jedlej zmeny na škole za pomoc pri organizovaní kurzov.

Medzinárodný projekt Jedlá zmena je financovaný Európskou úniou.